Linux: Zprovoznění vlastního webového a poštovního serveru

Lektor a dodavatel:
Ing. Vladimír Macek, Scripteo, s.r.o. (kontakty)

Chci se zúčastnit (kontaktní formulář)

Stručně:

Chcete uvést do provozu firemní či soukromý síťový server poskytující webové stránky a obstarávající elektronickou poštu pro Vaše uživatele? V tomto kursu se krok za krokem dozvíte, jak na to. Během toho Vám budou vysvětleny principy fungování operačního systému Linux, síťových služeb a dalších oblastí vztahujících se k tématu, vše s praktickými ukázkami. Naučíte se také základy správy fungujícího systému Linux.

Lektor kurzu Linux aktivně používá od roku 1996 a je připraven v případě zájmu i k diskusi nad zkušenostmi či inspirativními problémy z praxe.

Osnova kursu:

O lektorovi

Vývojář, lektor a konzultant Vladimír Macek vyznává to, co je jednoduché, přímočaré a elegantní. To ho vedlo v roce 1996 k užívání a později zakázkové správě Linuxu stojícím na dekádami prověřenému konceptu UNIX a k práci v jazycích bash a C. V roce 2003 objevil jazyk Python, což mu umožnilo se posunout více k vývoji skriptů a aplikací zpracovávajících data. Později přibyl webový framework Django, který uzavírá trojici výkonných nástrojů podporujících svižnou, čistou a bezpečnou realizaci přání klientů. Dále dodává firmám školení na míru a konzultace jejich vnitřního IT fungování. Má za sebou i výuku na školách a nyní z většiny pracuje na volné noze, částečně pak pro sdružení CESNET. Více informací (reference)...

Chci se zúčastnit (kontaktní formulář)