O školení

Během školení se naučíte ovládat programovací jazyk Python a následně si osvojíte vývoj ve webovém frameworku Django.

Ať už je Vaše úroveň znalostí jazyka Python jakákoliv, nudit se nebudete. Začátečníkům nabízím individuální pozornost, pokročilí se zase mohou těšit na samostatné úkoly, které posunou jejich znalosti. Třetinu času celého školení pak věnujeme frameworku Django.

O lektorovi

Vladimír Macek

Dlouholetý vývojář, lektor a konzultant. Věří tomu, co je jednoduché a elegantní. V roce 2003 objevil Python, který mu od té doby slouží pro malé skripty i velké webové aplikace.

Více o lektorovi
Covid-19
neumožňuje kurzy naživo

Individuální online kurzy

aktuální stav

Školení také zahrnuje:

Osnova školení

Část Python

Část Django

Chci se zúčastnit
Další možná školení

O Pythonu

Kdybyste se zeptali vývojáře, který jazyk se chce naučit, odpověděl by nejčastěji Python. Na žebříčku používanosti Python přeskočil i takové celebrity, jako jsou PHP, letos nově C# a dotahuje Javu. Zájem o něj stále roste.

O Djangu

Django je vyspělý webový framework podporující extrémně rychlý vývoj společně s dodržováním principů dobrého návrhu. Snaží se co nejvíce automatizovat a stále zůstává u principu DRY (z anglického “Don’t Repeat Yourself“— neopakuj se). Rozvíjí filosofické principy vyznávané UNIXem a Pythonem.

"Konstrukční dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat."
– Antoine de Saint-Exupéry

portrait

Ing. Vladimír Macek
Scripteo, s.r.o.

Dovolte mi, abych se Vám představil. Pracuji jako vývojář, lektor a konzultant. Implementoval jsem aplikace pro IMPER CZ (Leady a Merk), Sodexo, Tympanum (poslechová stání v knihkupectvích) či americkou společnost Lincoln Loop, prováděl jsem technický audit pro společnost CET21 a mnoho dalšího. Fandím tomu, co je jednoduché, elegantní a otevřené. V roce 1996 jsem se začal věnovat Linuxu, shellu bash a jazyku C. V roce 2003 jsem objevil taje jazyka Python a ten mě přivedl k vývoji skriptů a aplikací pro zpracování dat či automatizaci. Od toho už byl jen krůček k webovému frameworku Django.

Kromě vývoje aplikací se pravidelně věnuji také školení pro firmy. Školení jsou často na míru a největší poctou mi je, když si mne firmy zvou opakovaně. Firmám také nabízím konzultace jejich vnitřního IT fungování. Vyučoval jsem také na školách. Založil jsem si vlastní firmu Scripteo a částečně pracuji jako analytik a vývojář také pro CESNET (sdružení vysokých škol a Akademie věd).

logo SIEMENS logo Raiffeisenbank logo ČNB a další
Další možná školení